0545 208 56 05 Whatsapp

Enerji verimliliğini tiyatro ile öğreniyorlar

viko-haberÖğrenciler ‘Aydınlık Bir Gelecek’ adlı tiyatro oyunuyla enerji verimliliğini öğreniyor. ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesi kapsamında sahnelenen oyunla bu yıl 100 bir öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesi kapsamında okullarda ücretsiz olarak sahnelenen ‘Aydınlık Bir Gelecek’ adlı oyunla öğrencilerin doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm ve elektrikli ev kazalarına karşı korunma konularında bilinçlendirilmesi hedefleniyor. 2012 yılında hayata geçen proje VİKO by Panasonic ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülüyor.

Projenin en önemli sürecini oluşturan VİKO by Panasonic Çocuk Tiyatrosu’nun sahnelediği ve konusu enerji verimliliği olan ‘Aydınlık Bir Gelecek’ isimli oyun İstanbul’da her gün bir okulda öğrencilere ücretsiz olarak sahneleniyor. Yaklaşık 4.5 yılda 400 bin ilkokul öğrencisine sahnelendi. 2020 yılına kadar 1 milyon öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte perdelerini ilk kez Tuzla ilçesi okullarında açacak olan tiyatro ekibi, bu yıl 100 bin öğrenciye ulaşma hedefi ile okullara doğru hareket etti. Yeni sezonun açılış seremonisine üst yönetimden Aysel Özaltınok, Hiroyuki Oka, Mutlu Kutlu ve diğer yöneticiler katıldı.

Hedef 100 bin öğrenci

Kaynak: Hürriyet

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...